Akupunktúra

akupunktúraJe jednou z najstarších a svetovo najrozšírenejších metód tradičnej čínskej medicíny. Podstata akupunktúry spočíva v stimulácii (podráždení) akupunktúrnych bodov a meridiánov, vpichom špeciálnych tenkých ihiel.

Akupunktúra je liečba, ktorá upravuje a usmerňuje priebeh životných dejov a svojim protibolestivým, protizápalovým, posilňujúcim a regulačným pôsobením veľmi priaznivo liečebne pôsobí aj na také ochorenia, pri liečbe ktorých súčasná konvenčná medicína často zlyháva a pomája aj v prípadoch ak chorý nemôže užívať lieky kvôli precitlivelosti alebo v dôsledku poruchy vnútorných orgánov.

Akupunktúrne body majú vnútornú spojitosť s vnútornými orgánmi, tkanivami a funkciami organizmu. Preto pri ich poruchách alebo pri ochoreniach body bývajú citlivé na tlak a spätne, ich podráždením možno liečebne pôsobiť na príslušný orgán alebo jeho funkciu a súčasne aj na celý organizmus.

V našom zdravotníckom zariadení, v súvislosti s u nás liečenými indikáciami uplatňujeme akupunktúru predovšetkým v prípade akútnej alebo chronickej bolesti, najmä pohybového aparátu ale aj bolesti hlavy a migreny.

 

V našom zariadení  liečime:

 

  • aplikovaním ihiel a polydixanových vlákien
  • so stimulačným účinkom cca 90-120 dní
  • liečenime : bolesti hlavy - migrény , bolesti   celej   chrbtice, bolesti  rúk  a trpnutie,  bolesti nôh, chodidiel
  • ochorenia chrbtice a ich kĺbov a svalov aj  šliach ,neuralgie
  • Poúrazové stavy  a opuchy
  • Liečba je liečbou nadštandardnou, ktorá sa vykonáva na základe priamej platby v súlade s platným cenníkom.

    Liečbu vykonáva MUDr. Július Csuhaj,

    lekár s dlhoročnou  praxou .